*

Aktualności

Drodzy Miłośnicy Rowerów!!!!!!!


Finał wyścigu kolarskiego Tour de Cracovia już za nami!
W zmaganiach wzięło udział ponad 400 uczestników, ponad 300 w kategorii Open i ponad 100 w przejeździe bez pomiaru czasu (dzieci i osoby starsze). W kategorii Open wystartowali także kolarze Państwowej Straży Pożarnej walcząc o Puchar Polski Komendanta Głównego PSP. Na starcie wyścigu w Więcławicach Starych pojawili się także Katarzyna Niewiadoma, Rafał Majka i Tomasz Marczyński.
Trasa liczyła 54,9 km i była- jak przyznaje Zbigniew Klęk, trener kolarstwa i dyrektor sportowy imprezy- dosyć wymagająca.
Impreza rozpoczęła się od startu najmłodszych i najstarszych uczestników przejazdem na trasie
6 km, poprowadził ją zwycięzca Tour de Pologne i górskich etapów Tour de France Rafał Majka.
W wyścigu OPEN na trasie 54,9 km wystartowali amatorzy i zawodnicy klubowi nie tylko z Małopolski, ale z wielu regionów Polski od Szczecina przez Stargard Gdański, Warszawę, Łódź, Śląsk, Dębicę, Rzeszów, Krosno.
Pierwsze trzy miejsca zajęli: Bartłomiej Wojtanek z WLKS Krakus (czas 1:26:26), na miejscu drugim, z takim  samym czasem sumarycznym uplasował się Piotr Tomana również z WLKS Krakus bbc CZAJA (czas 1:26:26), trzeci Maciej Furczyk (niezrzeszony).
Wśród Pań pierwsze trzy miejsca należały odpowiednio do: Marty Lach (01:34:02), Sylwii Obrzud (01:42:54) oraz Eweliny Sikory (01:46:04).
Wśród strażaków najlepszy okazał się Paweł Mrózek (01:26:28) który zdobył Puchar Polski Komendanta Głównego PSP. Otrzymał równocześnie dodatkową nagrodę od organizatorów Tour de Cracovia w postaci kompletu kół szosowych.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a zwycięzcy zostali nagrodzeni bonami o wartości odpowiednio 2 000 zł za I miejsce, 1000 zł za II miejsce i 500 zł za III miejsce na zakup sprzętu czy akcesoriów rowerowych.
Nagrody w postaci Pucharów powędrowały również w ręce najmłodszego i najstarszego uczestnika wyścigu.
Impreza nie doszłaby jednak do skutku gdyby nie wsparcie ze strony Sponsorów i Partnerów projektu. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Sponsora Strategicznego ECHO Investment oraz Sponsora Głównego finałowego wyścigu Tour de Cracovia PKN Orlen SA.

Serdeczne podziękowania należą się również pozostałym Sponsorom wśród których należy wymienić:
• Energia dla Firm,
• Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego,
• Małopolskie Dworce Autobusowe,
• Impel Cleaning

a także Partnerom:
Grupa Maspex (producent marki Kubuś), Kraków Airport, Sklep i serwis rowerowy Poręba, 3line.pl, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie, Specjalistyczne Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne „Ekomed”, Autoryzowany Dealer Hyundai Kraków „Autoneo”, Elektrownia Skawina S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie, OSHEE (producent izotoników), Firma Thier- producent naturalnej wody mineralnej Małopolanka Zdrój i Galicya,   Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Fundacja Wygrajmy Siebie, Fundacja Nowe Centrum, Piekania i Cukiernia EKLER zapewniająca poczęstunek, Szkoła Tańca Pasja, Concept Music Art.

Patroni medialni: TVP Sport, TVP Kraków, Dziennik Polski, Radio RMF MAXXX, naszemiasto.pl

Powrót »