*

Aktualności

Drodzy Miłośnicy Rowerów


Finałowy wyścig Tour de Cracovia – program

Aktywność sportowa, w szczególności bieganie i rowery są coraz bardziej popularne wśród Krakowian, tę korzystną dla zdrowia modę wykorzystuje Stowarzyszenie Tak, Kraków! oraz klub sportowy WLKS KRAKUS  i zaprasza wszystkich chętnych do udziału w finałowym wyścigu rowerowym, który odbędzie się 8 października 2016 w Więcławicach Starych (gmina Michałowice). Ambasadorem wyścigu Tour de Cracovia jest Rafał Majka, brązowy medalista Igrzysk Olipijskich w Rio de Janeiro oraz Katarzayna Niewiadoma, 6 zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro najbardziej.

Szczegółowy program imprezy:
9:30-11:00 – rejestracja uczestników
11.00 – runda finałowa dla dzieci i seniorów (6 km),
11:15 - wyścig Masters
14:30 – ceremonia wręczenia nagród
 


Wystartować w Tour de Cracovia może każdy, organizatorzy przewidzieli dwa dystanse – główny na
54,9 km oraz krótki dla dzieci i seniorów na 6 km (przejazd bez pomiaru czasu). Start i meta znajduje się w Więcławicach Starych przy kościele św. Jakuba. Rejestracja zawodników rozpocznie się o  godzinie 9.30 i zakończy o 11:00, wcześniej należy się zgłosić przez stronę www.tourdecracovia.pl
i na miejscu wyścigu odebrać numer startowy. Główny wyścig rozpocznie się o godzinie 12:00, a runda dla dzieci i seniorów o 11:00. Organizatorzy zapewnią atrakcyjne pakiety startowe w wyścigu Masters, a dla każdego kto ukończy wyścig pamiątkowy medal. Udział w wyścigu jest całkowicie bezpłatny (nie ma opłat startowych).
Dodatkowo będzie można skorzystać z serwisu rowerowego, zapewniona jest opieka medyczna na miejscu i ubezpieczenie na czas przejazdu. Na zwycięzców czeka wiele nagród rozdzielonych w poszczególnych kategoriach według regulaminu wyścigu. Wartość nagród w kategorii Masters to równowartość 7 000 zł.

Dodatkowo w czasie Tour de Cracovia odbędzie się klasyfikacja Pucharu Polski w kolarstwie Państwowej Straży Pożarnej, będzie więc można podziwiać strażaków tym razem w rywalizacji sportowej.

Pomysłodawcą i zarazem koordynatorem głównym projektu jest Poseł Ireneusz Raś, Przewodniczący Stowarzyszenia Tak, Kraków! Dyrektorem Sportowym wyścigu jest Zbigniew Klęk, wieloletni trener Rafała Majki.

Warunkiem uczestnictwa w wyścigu jest dokonanie elektronicznej rejestracji na stronie internetowej www.tourdecracovia.pl lub w dniu wyścigu do godziny 11.00. Regulamin wyścigu dostępny na  www.tourdecracovia.pl

Impreza nie doszłaby do skutku gdyby nie partnerzy: sponsor główny: MARR. Akcje wspierają sponsorzy: MDA, Impel Cleaning, MPWiK, CEZ Skawina oraz Partnerzy: Grupa Maspex (Kubuś), Poręba, 3line.pl, , Ekomed, Autoneo, MPO, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Fundacja Wygrajmy Siebie, Fundacja Nowe Centrum, Piekania i Cukiernia EKLER. Napoje dostarcza Małopolanka oraz Oshee.

Powrót »

Powrót »