*

Aktualności

II Finał Tour de Cracovia Amatorów - fotorelacja i sprawozdanie


Drodzy Miłośnicy Rowerów - II Finał Tour de Cracovia Amatorów już za nami!

8 października b.r. odbył się II Finał Tour de Cracovia Amatorów.
W zmaganiach wzięło udział ponad 300 uczestników, ponad 250 w kategorii Open i ponad 100 w przejeździe bez pomiaru czasu (dzieci i osoby starsze). W Więcławicach Starych pojawił się także Rafał Majka.
Trasa liczyła 54,9 km dla mężczyzn oraz 36,6km dla kobiet i była- jak przyznaje Zbigniew Klęk, trener kolarstwa i dyrektor sportowy imprezy- dosyć wymagająca.

Impreza rozpoczęła się od startu najmłodszych i najstarszych uczestników przejazdem na trasie
6 km, poprowadził ją zwycięzca Tour de Pologne i górskiego odcinka Tour de France Rafał Majka.
W wyścigu OPEN na trasie 54,9 km wystartowali amatorzy i zawodnicy klubowi nie tylko z Małopolski, ale z wielu regionów Polski od Szczecina przez Stargard Gdański, Warszawę, Łódź, Śląsk, Dębice, Rzeszów, Krosno.

Pierwsze trzy miejsca zajęli: Piotr Tomana z WLKS Krakus (czas 1:23:38), na miejscu drugim, z takim samym czasem sumarycznym uplasował się Szymon Tracz również z WLKS Krakus bbc CZAJA (czas 1:23:40), trzeci Marcin Korzeniowski (MAX- Fliz Kraków).
Wśród Pań pierwsze trzy miejsca należały odpowiednio do: Justyny Kogut (01:05:01), Izabeli Sikory z Bike RS ( czas 1:06:05) oraz Beaty Kalemba (01:09:21).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy w kategorii Open mężczyzn i kobiet zostali nagrodzeni bonami o wartości odpowiednio 1 000 zł za I miejsce, 500 zł za II miejsce i 250 zł za III miejsce na zakup sprzętu czy akcesoriów rowerowych.

Dziękujemy bardzo sponsorom, partnerom, patronatom, wolontariuszom, wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz uczestnikom i zawodnikom to dzięki Wam ta inicjatywa może się rozwijać z roku na rok, bez Was nie moglibyśmy jej zrealizować!

Zdjęcia można znaleźć kikając w link: https://www.facebook.com/TakKrakow/photos/?tab=album&album_id=1093789987337296

Pozdrawiamy
Zespół Tour de Cracovia

 

Powrót »