5 akcesoriów, które powinieneś kupić do swojego roweruJazda na rowerze jest jednym z najbardziej przystępnych i ekologicznych sposobów poruszania się po mieście. W rzeczywistości jazda na rowerze do pracy może nawet pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na paliwie, parkingu i innych kosztach dojazdu. Ale zanim zaczniesz pedałować, jest kilka rzeczy, których będziesz potrzebować, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort. Akcesoria rowerowe mogą nie być najseksowniejszym zakupem, jakiego dokonujesz jako rowerzysta, ale są niezbędne, by czerpać jak najwięcej korzyści z jazdy. Od odpowiedniej odzieży przeciwdeszczowej po blokadę rowerową i światła, te 5 akcesoriów zapewni Twojemu rowerowi cechy, których potrzebuje, aby odnieść sukces na ulicach miasta. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.

Odzież przeciwdeszczowa

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to kupić sobie jakąś odzież przeciwdeszczową, ponieważ większość ludzi nie lubi jeździć w deszczu. Najlepsza odzież przeciwdeszczowa do jazdy na rowerze to albo kurtka przeciwdeszczowa na całej długości, albo kamizelka przeciwdeszczowa. Kurtka jest zazwyczaj bardziej oddychająca, ale nie zapewnia tak dużej ochrony przed wiatrem jak kamizelka. Kamizelka przeciwdeszczowa jest świetną opcją dla rowerzystów, ponieważ można ją rozpiąć, aby przekształcić ją w kamizelkę wiatroszczelną. Może to być lepszy wybór dla tych, którzy zamierzają jeździć w chłodniejsze dni. Odzież przeciwdeszczowa zapewni Ci suchość i ochronę przed żywiołami. To niezbędna inwestycja, która posłuży Ci przez wiele lat.

Rainwear również pochodzi w wielu różnych punktach cenowych, więc można wybrać opcję, która pasuje do budżetu. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest to, że można przekształcić każdą zwykłą kurtkę przeciwdeszczową lub kamizelkę przeciwdeszczową w odzież przeznaczoną do jazdy na rowerze, usuwając kaptur i dodając odblaskowe lamówki z tyłu. Odzież przeciwdeszczowa jest świetna do dojazdów do pracy w deszczową pogodę, ale może być również przydatna dla tych, którzy wolą jeździć przez cały rok.

Zabezpieczanie przed kradzieżą

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest zdjęcie roweru z drogi i zablokowanie go w miejscu publicznym, najlepiej w dobrze oświetlonym miejscu, ale przy jak najmniejszym ruchu pieszych. Należy pamiętać o zamknięciu roweru za pomocą łańcucha z utwardzonej stali i dobrej jakości kłódki. Najlepsza kłódka rowerowa będzie miała szeklę z utwardzonej stali i będzie wystarczająco długa, aby owinąć zarówno ramę roweru, jak i stały obiekt, taki jak znak uliczny lub słupek parkometru. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi podczas zamykania roweru jest brak owinięcia zamka zarówno wokół ramy, jak i przedmiotu, do którego jest przymocowany, co może umożliwić złodziejowi podniesienie roweru ponad przedmiot, przechylenie go i po prostu odjechanie z nim. Pamiętaj, aby zablokować ramę i koła roweru do stałego obiektu, a nie do znaku czy parkometru.

Światła

Następną rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to zaopatrzyć się w światła do roweru. Jeśli musisz dojeżdżać do pracy w ciemności, możesz zaopatrzyć się w migające tylne światło lub światło, które pozostaje włączone. Dostępnych jest wiele różnych opcji, w tym lampki na kask, lampki na kierownicę i lampki na kostkę. Do regularnych dojazdów do pracy polecamy lampkę na kostkę lub na kierownicę. Lampka na kostkę jest łatwa w montażu i świetnie nadaje się, jeśli dojeżdżasz do pracy w grupie lub mieszkasz w ruchliwym miejscu. Jeśli nie chcesz się martwić o ustawianie świateł za każdym razem, gdy wychodzisz z domu, lampka na kierownicę jest dobrą inwestycją. Dobrym pomysłem jest również upewnienie się, że Twoje światła są legalne. Niektóre stany, takie jak Kalifornia, wymagają, aby rowerzyści mieli białe światło z przodu i czerwone światło z tyłu przez cały czas.

Komputer rowerowy

Każdy poważny rowerzysta będzie chciał mieć komputer rowerowy, który jest przeznaczony do śledzenia wydajności i prędkości jazdy. Bezprzewodowe cyklometry są łatwe w instalacji i obsłudze i mogą być używane z każdym typem roweru. Jeśli obawiasz się o koszt cykloergometru, wiele marek oferuje obecnie cykloergometry za mniej niż 50 dolarów. Chociaż komputer rowerowy nie jest niezbędny dla zwykłych rowerzystów, jest to przydatne narzędzie do monitorowania postępów i śledzenia celów fitness. Gdy zaczniesz jeździć częściej i poważniej podejdziesz do jazdy na rowerze, warto zainwestować w cykloergometr, aby móc śledzić swoje postępy, spalone kalorie i prędkość jazdy.

Błotniki

Kolejnym świetnym akcesorium rowerowym jest zestaw błotników, który ma za zadanie chronić Ciebie i Twój rower przed błotem, wodą i sprayem drogowym. Bez względu na to, jaki rodzaj roweru posiadasz, będziesz potrzebował błotników, jeśli będziesz jeździł po kałużach lub w mokrych warunkach. Błotniki są zazwyczaj łatwe w montażu i dostępne w różnych stylach, dzięki czemu pasują do prawie każdego typu roweru.

Shifting saver

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest zakup wygaszacza zmiany biegów, który ma za zadanie przedłużyć żywotność łańcucha i przerzutek Twojego roweru. Jeśli zamierzasz dojeżdżać do pracy w mokrych warunkach, shifting saver jest świetną inwestycją. Można go znaleźć w większości sklepów rowerowych lub w Internecie.

Zastosowanie

Jazda na rowerze to świetny sposób na poruszanie się po mieście, zwłaszcza w mieście. Jest tani, dobry dla zdrowia i ekologiczny. Zanim jednak wyruszysz na ulice, musisz zainwestować w kilka ważnych akcesoriów. Od odpowiedniej odzieży przeciwdeszczowej po zamki rowerowe i światła, te 5 akcesoriów zapewni Twojemu rowerowi cechy, których potrzebuje, aby odnieść sukces na ulicach miasta. Jazda na rowerze to świetny sposób na poruszanie się po mieście i poznawanie go tak, jak robią to miejscowi. Zanim jednak wyruszysz na ulice, musisz zainwestować w kilka ważnych akcesoriów. Od odpowiedniej odzieży przeciwdeszczowej po zamki rowerowe i oświetlenie, te 5 akcesoriów zapewni Twojemu rowerowi cechy, których potrzebuje, aby odnieść sukces na ulicach miasta.